Przejście korowodu do oddalonego o kilkaset metrów boiska szkolnego oprawiała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Poniatowej.
W czasie wejścia na plac szkolny prezentowane były sołectwa z terenu Gminy Abramów oraz wykonane przez nie wieńce. Przedstawiono sylwetki starostów dożynkowych, Symbolicznie przekazany został chleb Gospodarzowi uroczystości Wójtowi Gminy.
Wójt Gminy Abramów powitał przybyłych gości i skierował kilka słów do zebranych gości oraz poprosił o zabranie głosu zaproszonych gości. Zaprezentowany został również przyjęty herb Gminy Abramów.
Następnie odbył się Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Poniatowej, po którym wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o Gminie Abramów i naszym kraju, równolegle dzieci mogły korzystać z zapewnionych animacji, gier i zabaw.
Kolejno odbył się występ chóru Nadzieja działającego przy Stowarzyszeniu Sympatyków Ziemi Michowskiej z Michowa.
Amatorski chór NADZIEJA w Michowie powstał jesienią 2017 roku z inicjatywy Klubu Seniora działającym przy Gminnej Bibliotece Publicznej i w ramach Stowarzyszenia Sympatyków Ziemi Michowskiej.
Motywem przewodnim tej inicjatywy było i jest pragnienie kultywowania tradycji śpiewaczej, integrowanie środowisk lokalnych i pokoleniowych, wspólna zabawa oraz uświetnianie uroczystości z okazji świąt państwowych i imprez okazjonalnych.
Chór występuje przed mieszkańcami swojej gminy oraz w miejscach gdzie jest zapraszany.
Wystąpił między innymi w Garbowie, w Lublinie w widowisku poetycko-muzycznym w Centrum Spotkania Kultur, aktywnie uczestniczył w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, był organizatorem widowisk z okazji dnia Matki i święta Sobótki.
To sporo jak na kilka miesięcy aktywności.
Sercem i dobrym duchem zespołu jest Pan Jan Karpiński, opiekun, dyrygent i pasjonat śpiewu chóralnego.
Chór Nadzieja to nadzieja na poprawę i budowanie wzajemnych relacji społecznych, na życzliwość międzyludzką wyrażaną chóralnym, czyli wspólnym śpiewaniem ku radości własnej i wszystkich słuchaczy.
Wytrwałym zapierał dech w piersiach przepiękny i barwny występ patriotyczny „Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej”
„Polak nie sługa, nie zna co to pany,
Nie da się okuć przemocą w kajdany!
Wolnością żyje, do wolności wzdycha,
bez niej jak kwiatek bez wody usycha!
(..)
Tak więc Rodacy, wolności nam trzeba!
Zamiarom naszym sprzyjać będą nieba!
Nadejdzie chwila, chwila pożądana,
że zegną wrogi przed Polską kolana! (...)”
Jan Nepomucen Kamiński
To jedna z wielu pieśni, które towarzyszyły ludowi polskiemu podczas powstań: kościuszkowskiego, listopadowego czy styczniowego i wielu innych aktów zbrojnych przeciw zaborcom. Nadzieja odzyskania suwerenności państwa polskiego tkwiła w Polakach od pierwszej chwili utraty Ojczyzny. I choć przez ponad 123 lata narodziło się wiele nowych pokoleń, dążenie do wolności pieczołowicie pielęgnowane przez naszych przodków przetrwało, a polska ziemia przesączona jest krwią bohaterów. Dziś oddajemy im hołd w podzięce za wolną Ojczyznę.
Ten jubileuszowy rok -100 lecia Niepodległości Polski obfituje w wyjątkowe zapotrzebowanie na wszystko co wiąże się z patriotyzmem, dlatego występ ten będzie ukierunkowany tak aby publiczność na długie lata zapamiętała rok jubileuszu tak ważny dla Nas Wszystkich.
Następnie odbyły się koncerty zespołów i pomimo deszczowej pogody cieszyły się bardzo dużą oglądalnością (plac imprezy masowej przygotowany na 4000 osób został zapełniony)
I tak w kolejności występował zespół:
AKCENT
BAYERA
HORPYNA
SPONTAN
HAVANA
Ok godziny 22:30 odbył się pokaz sztucznych ogni a o godzinie 24:00 nastąpiło zakończenie imprezy.